Сьогодні поговоримо про ремонт квартири: як спланувати, прорахувати бюджет, розподілити роботи за пріоритетністю та з чого розпочати? Ремонт квартири потребує серйозної попередньої підготовки, врахування всіх нюансів. Розглянемо поради спеціалістів щодо правильної організації ремонту власного житла.

Ремонт: косметичний чи капітальний

Розпочати слід із визначення складності та переліку робіт при майбутньому ремонті квартири. Іноді, достатньо просто освіжити кімнату: перефарбувати стелі, замінити шпалери, старе покриття підлоги, тощо.

Косметичний ремонт в кімнаті

Якщо ви все-таки наважились на глобальний ремонт із переплануванням, заміною вікон, комунікацій, вирівнюванням стін – зверніться за допомогою до професійних будівельників та дизайнерів. Особливо важливо порадитись із професіоналами, якщо задумали перепланування, демонтаж перегородок.

Плануйте ремонтні роботи з урахуванням власних фінансових можливостей.

Планування ремонту та дизайн

Спершу слід визначитись із бажаним дизайном кожного приміщення квартири. Для кімнат, де буде проводитись ремонт варто підготувати креслення, план послідовних етапів ремонтних робіт.

Проектування дизайну перед ремонтом

Рекомендовано робити п’ять детальних ескізів ремонту для кожної окремої кімнати. На першому кресленні зображують вигляд кімнати зверху, на решті чотирьох – кожну стіну окремо. Деталізація та планування дозволить уникнути додаткових витрат та помилок при ремонті, вчасно внести корективи.

На що звернути увагу при складенні ескізу:
  • місце розташування меблів,
  • розміщення джерел освітлення, природних та світильників,
  • розташування побутової техніки, монтаж необхідної кількості розеток,
  • розташування декоративних елементів: картини, мозаїка.

В плані ремонту варто вказати вид оздоблення стін, кольорову гамму. Для розподілу на зони дизайнери часто використовують прийом фарбування стін однієї кімнати у різні кольори, використанні різних фактур одного кольору, щоб візуально розділити приміщення.

Черговість ремонту кімнат

Традиційно, щоб зменшити кількість бруду та пилу у квартирі, ремонт розпочинають із приміщень найбільш віддалених від вхідних дверей. Завершальним етапом бажано обирати прохідні приміщення коридори. Це допоможе зберегти щойно відремонтоване покриття від тріщин, подряпин, ударів, що часто трапляється при ремонті.

Додатковим захистом відремонтованих приміщень може слугувати поліетилен, плівка, закріплена із зовнішньої сторони дверей. Це захистить від бруду, пилу, випадкових пошкоджень.

Виконання робіт краще довірити професійним будівельникам. Адже, досвідчений робітник виконає ремонт значно швидше та якісніше, ніж аматор, ви зекономите на придбанні дорого інструменту та обладнання, яке уже є в майстра.

Необхідні інструменти та матеріали

Після остаточного планування ремонту, розташування меблів та комунікацій, варто скласти список матеріалів. Їх вартість буде залежати від якості, обсягу робіт та способів їх виконання. Якщо дозволяє бюджет, будматеріали варто купувати з невеликим запасом.

Необхідні Інструменти та матеріали для ремонту

Окремо складіть список елементів декору, перевірте їх наявність, завчасно зробіть замовлення, адже якщо задуманого декору не буде, ви ще встигнете оперативно скоригувати план ремонту.

Для підбору інструменту можна скористатись порадами продавців, варто лише пояснити які види робіт будуть проводитись.

Бюджет

Підготовчі роботи проведено, складено плани та ескізи інтер’єру, готові списки потрібних матеріалів, є домовленість із будівельниками, - можна прораховувати сумарну вартість планованого ремонту.

Планування бюджету ремонту квартири

Не варто поспішати закуповувати всі матеріали відразу, варто провести моніторинг, порадитись. Часто магазини надають суттєву знижку у разі придбання всіх матеріалів для ремонту у них.

При виборі бригади будівельників, зважайте не лише на вартість і терміни, але і на відгуки про якість виконання ними робіт.

Ремонт окремого приміщення

Ремонтні роботи у квартирі слід розпочинати із найбільш брудних: заміна вікон, монтаж підвіконня, монтаж електричної мережі. Це дозволить уникнути пилу і бруду під час декоративно оздоблювальних робіт, коли не рекомендовано відкривати вікна, щоб не було перепаду температур та вологості.

Щойно встановлені елементи краще захистити плівкою чи оргалітом, щоб запобігти пошкоджень.

Перед ремонтом стін та стелі перевірте їх стан за допомогою лазерного чи водяного рівня. Штукатурні роботи часто виконуються в декілька етапів, тому проводьте їх на початку ремонту, щоб уникнути затримок під час висихання покриття.

Зазвичай ремонт проводять «згори» - ремонт стелі, потім стін, підлоги. Потім переходять до монтажу підлоги, дверей, відкосів, плінтусів, тощо.

04.03.2021

Коментарі 0