Як ефективно спланувати ремонт квартири?

Грамотний підхід до ремонту житла та планування процесу допоможуть не лише зекономити час та кошти та порадують кінцевим результатом у вигляді затишного та комфортного помешкання.

Як спланувати бюджет ремонту квартири

Безумовно, план ремонту у новобудові і квартирі з вторинного ринку будуть відрізнятися.  У випадку з квартирою, де вже є ремонт, необхідно детально вивчити стан житла та визначитись, які елементи інтер'єру не потрібно міняти. Найчастішою помилкою на даному етапі є бажання змінити в помешканні абсолютно все, не враховуючи своїх фінансових можливостей. Такі критерії, не підкріплені аналізом призводять до надлишкових витрат на будівельні матеріали та гіршого фінального результату.

Паркет чи ламінат?

Часто в погоні за новизною утилізують добротний паркет, та надають перевагу ламінату. Хоча провівши циклювання та покривши поверхні лаком стара підлога  буде виглядати не гірше нової. Якщо співставити витрати за закупку та укладку нового покриття або реставрацію паркету, стає очевидною економія. До того ж максимальний термін служби паркетної дошки близько 35, а ламінату до 20 років. Ідентично можна переробити плінтуси: їх перефарбовують, зекономивши на покупці пластикових.

Як бути із радіаторами опалення?

Аналогічна ситуація зі старими чавунними батареями, після перефарбування вони ще можуть слугувати кілька десятиліть. У Житомирі не складно знайти спеціалістів, що мають обладнання для подібних робіт. До того ж  по вартості таке рішення не зрівняти з придбанням нових радіаторів, котрі часом поступаються якістю.

Як спланувати ремонт квартири

Що обов'язково замінити при ремонті квартир?

При бажанні оточити себе красивим інтер'єром  квартири та чистотою багато хто більше уваги приділяє зовнішньому вигляду, а не комунікаціям. Проте слід відзначити, це сумнівне заощадження: через несправні електромережі може вийти з ладу дорога техніка, а труби, пошкоджені іржею, здатні пошкодити ремонт через протікання.

Іноді доцільніше один раз витратити кошти на системи електропостачання та опаленні, ніж  постійно ремонтувати.

Чи варто робити перепланування?

Перепланування досить суперечливе питання, варто врахувати багато нюансів, запитати поради професіоналів щодо навантаження на основні стіни.

Популярні нині квартири-студії, але об'єднуючи кухню та вітальню враховуйте не лише візуальний ефект отриманий по завершенню ремонту, а головне –  доцільність та практичність. Територія помешкання стане місцем, де одночасно перебувають всі члени сім'ї, і не буде можливості залишитись на одинці, до того ж об'єднання кухні та кімнат вимагає покращення вентиляції приміщення.

Отож, ремонт квартири вимагає грамотного підходу, обдуманості та прорахунків. Обираючи керуйтесь не лише кошторисом та естетичними вподобаннями, а й практичністю ремонту.

06.07.2020

Коментарі 0