Процес декорування стін при ремонті є основоположним для майбутнього інтер’єру, адже від нього залежить зовнішній вигляд приміщення чи всієї будівлі. Оздоблення стін – багатоетапний процес, що включає в себе вирівнювання, штукатурку, шпаклівку, нанесення декоративного шару. Декоративне оздоблення стін створює стиль, атмосферу, додає неповторного вигляду. 

Декоративна штукатурка

Серед варіантів декорування стін одним з найбільш затребуваних є декоративна штукатурка.

Декоративна штукатурка – це покриття стін, що наноситься тонким шаром на попередньо підготовлену поверхню, фактуру забезпечують наповнювачі та інструмент нанесення. 

Нанесення фактурної декоративної штукатурки

Сучасні покриття стін декоративними штукатурками не обмежують простір для фантазії, адже дозволяють досягти різноманітних фактур, ефектів, відтінків.

Декоративна штукатурка складається із водної основи, наповнювачів, в’яжучих речовин, загущувачів,  добавок, що створюють візуальний ефект, залежно від виду. 

Декоративна штукатурка додасть унікальності приміщенню, допоможе приховати незначні недоліки стін. Після нанесення не лишається дрібних дефектів, стиків, швів і покриття протримається тривалий період.

Види декоративних штукатурок

Декоративна штукатурка поділяється на групи з урахуванням кількох критеріїв. 

За сферою застосування:

 • фасадна,
 • для внутрішнього оздоблення,
 • універсальна.

За складом:

 • силікатна,
 • силіконова,
 • полімерна,
 • мінеральна (цементна, вапняна).

За фактурою:

 • рельєфні,
 • мультиколорні,
 • гладкі, що імітують певний ефект,
 • мозаїка.

Вибір декоративної штукатурки

Декоративна штукатурка в якості фінішного покриття стане чудовим вибором, адже має чудові характеристики. Вона міцна, стійка до зовнішніх впливів, має тривалий термін експлуатації. Серед переваг декоративної штукатурки слід відзначити стійкість до перепадів температур, впливу сонячного проміння. 

При виборі враховуйте, що декоративні штукатурки є готові і суха суміш для самостійного приготування. У більшості виробників декоративна штукатурка не забарвлена в колір,піддається тонуванню, залежно від бажаного відтінку. Інтернет-магазин «Ортек» в Житомирі пропонує покупцям широкий каталог декоративних штукатурок. Компанія в місті Житомир має власну тонувальну студію, тонування матеріалу безкоштовне , за умови придбання колорантів.

Важливо при виборі декоративної штукатурки зауважити, що має значення не лише якість матеріалу, а й інструмент нанесення, рівень кваліфікації майстра. 

Сучасні тенденції у інтер’єрі вимагають використання простих фактур, природніх кольорів. Часто покупці обирають штукатурку, що імітує прості матеріали – дерево, бетон, камінь. 

Вдало підібрана декоративна штукатурка дозволяє оновити фасад будівлі, зробити його яскравим та неповторним.

Декоративна штукатурка в інтер'єрі будинку

13.05.2021

Рекомендовані товари

Коментарі 0